Denizin gücünü sahile geri getirdiğinde dalgaların anlamını biliyor musunuz? Suyu çevreleyen tüm kıyılar arasında sürekli bir geliş ve gidiş. Dillerimiz, gücünü anlatmak için kuma çarpan bir dalganın çarpışması gibidir: birkaç frekans aynı hareketten bahsetmek için birbirine karışır. Bu sesleri tercüme etmek, kıyıda bırakılan ıslak izleri okumak gibidir.

Yaşamlarında anlam dolu  yolculuklara sahitlik etmis kadınların, cinsiyet prizmasını aşmış transların, yaşamın günlük karmaşaları ile mücadele eden insanların deneyimleri , Bize ilham olan  hikayeleri, vücudumuzdan süzülüp dudaklarımızda  ve parmaklarımızda kelimelere ve resimlere dökülüyor.

Biz Kürtçe, Türkçe, Portekizce ve İspanyolca konuşan birer  Aşçı, tamirci, zanaatkâr kadın ve cadılar olmanin yaninda  Yazılı ve akılcı biçimlerin ötesinde bilgi ve paylaşım biçimleri arayarak birbirimizi tanımaya başladığımız bu eksende araştırmamıza devam etmek ve var olani paylasmak istiyoruz.

Sanat ve bilgi alanında bakım ve ilişki araçları arıyoruz.İletişim kurmaktan, fikirlerinizi ve sorularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Yakında bu veya başka bir kıyıda görüşmek üzere.